‘Gündem’ Kategorisi Arşivi

Haydar Rock Bar 10 Sene Aradan Sonra Bizlerle!

Haydar Rock Bar

Haydar Rock Bar

Herkese aynı şeyi ifade etmesi imkansız, ancak hayatımı en “yaşadığım” dönemlerde çok sağlam izlere sahip olan bir bardır Haydar. 1999 yılında kapanan ve kapandığında Homer Simpson’ın Moe’nun Tavernası kapandığında hissedeceği hisleri yaşamış biri olarak bugün epey bir sevinçliyim. İşin en güzel tarafı da Muarrem Abi’yi bıraktığım gibi bulmuş olmam. Adam hiç değişmemiş, yaşlanmamış, her zamanki gibi işinin başında.

* Ağırlıklı olarak 70’lerin rock gruplarını sevenlerdenseniz,
* Ben 2.5 TL’ye 50’lik bira içmek istiyorum diyorsanız,
* Gittiğim yerde tanıdık kimse olmasa oturup barmenle sohbet ederek geceyi geçirebileyim diye içinizden geçiriyorsanız,
* İstiklal’de kendinize bir sığınak arıyorsanız

size Haydar’ı tavsiye ediyorum. Haydar, Büyükparmakkapı sokakta (Mojo’nun, Katarsis’in bulunduğu sokak) sokağın girişinden 30 metre sonra bir bakkalın sağından girilen binanın 3. katında. Daha (yeniden) açılalı 25 gün falan olmuş. Esnaf da çok iyi bilmiyordu, bulana kadar zorlandım. Ancak sonra çevredeki bakkallara v.s. Haydar’ın afişlerini dağıttım, siz arayınca zorlanmayasınız diye.

İstanbul’da Sel Felaketi

Siyah KurdeleTekirdağ’da 5 kişinin ölümünden sonra İstanbul’da 26 kişi öldü ve 9 kişi kayboldu. Toplamda 31 ölü, 9 kayıp var. Ölümlere, kayıplara, ülkenin uğradığı büyük maddi zararlara duyduğum üzüntünün dışında felaket sonrasında yaşanan diyaloglar da akıl alacak gibi değil. Burada daha derin konulara girmek istemiyorum ve bu konuya yorum yapılmasını da engelliyorum. Sadece kendi adıma yas ilan ediyorum.